Demolka.Net
 [Propozycja] Reklamy na innych forach. - Wersja do druku

+- Demolka.Net (https://demolka.net)
+-- Dział: Główna kategoria (https://demolka.net/forum-1.html)
+--- Dział: Kącik użytkownika (https://demolka.net/forum-36.html)
+---- Dział: Propozycje & zgłaszanie błędów forum (https://demolka.net/forum-99.html)
+---- Wątek:  [Propozycja] Reklamy na innych forach. (/thread-237.html)



Reklamy na innych forach. - HWAST - 21 Lis 2021

Witam serdecznie

I. Jak widac nasze forum jest brane pod uwage jesli chodzi o reklamowanie sie innych stron z tematyka CS i nie tylko ale same nie posiadaja albo nie udestepniaja publicznie dzialu z reklamami u siebie. 

1.1 Propozycja: Blokowac haslo/adres takiej strony u nas na forum badz robic podmianke hasla. 
1.2 Propozycja:  Ewentualnie H@ Demolki moglby sie kontaktowac z H@ innego forum i wyjasnic sprawe.

II. Druga sprawa samego dzialu reklam:
Wiem ze to by byla dodatkowa robota dla moderatora ale moze aby dzial reklam nie wygladal jak wyrzygany bigos jesli reklama danej sieci sie duplikuje to po prostu ja scalac z pierwsza reklama strony jaka sie pojawila.


RE: Reklamy na innych forach. - jcQ - 21 Lis 2021

Witaj, miło, że poruszasz tę kwestię akurat wtedy kiedy przyglądam się temu działowi oraz usprawnieniom z nim związanych. Dodatkowo to jest najlepszy czas by dopracować oraz zamknąć rozdział z innymi reklamami. 
 
(21 Lis 2021, 14:08)HWAST napisał(a): I. Jak widac nasze forum jest brane pod uwage jesli chodzi o reklamowanie sie innych stron z tematyka CS i nie tylko ale same nie posiadaja albo nie udestepniaja publicznie dzialu z reklamami u siebie. 
Teraz powinniśmy się zastanowić, czy mamy z tym problem, że nie jesteśmy w stanie się odwdzięczyć reklamą na tychże stronach. Nie mam z tym osobiście problemu i specjalnie nie mam na to wytłumaczenia, może to przez to, że obawiam się sprawdzania każdej sieci reklamowanej na naszej stronie pod kątem możliwości publikacji własnej na ich forach.
 
(21 Lis 2021, 14:08)HWAST napisał(a): 1.1 Propozycja: Blokowac haslo/adres takiej strony u nas na forum badz robic podmianke hasla. 
1.2 Propozycja:  Ewentualnie H@ Demolki moglby sie kontaktowac z H@ innego forum i wyjasnic sprawe.
Będę musiał przejrzeć dodatki do MyBB ewentualnie napisać prośbę o pomoc na forach MyBB.
 
(21 Lis 2021, 14:08)HWAST napisał(a): II. Druga sprawa samego dzialu reklam:
Wiem ze to by byla dodatkowa robota dla moderatora ale moze aby dzial reklam nie wygladal jak wyrzygany bigos jesli reklama danej sieci sie duplikuje to po prostu ja scalac z pierwsza reklama strony jaka sie pojawila.
To kwestia którą już wziąłem pod uwagę i poczyniłem pewne kroki. Mianowicie opublikowałem wczoraj aktualizacje działu w którym:
  • Wyłączono możliwość zliczania postów oraz założonych wątków w dziale: Reklamy innych sieci
  • Założono ograniczenia dla użytkowników odnośnie zakładania tematów w tym dziale: 1 temat na tydzień.
  • Włączono możliwość zakładania tematów tylko i wyłącznie za pośrednictwem Forum Creatora. Każdy kto chce opublikować reklamę swojej sieci, musi pierw wypełnić wymagane pola.
Kwestia scalania tematów w jeden post jest dalej w toku... Ale zamierzam to niezwłocznie dodać zaraz jak znajdę/lub dowiem się jak to robić.


RE: Reklamy na innych forach. - jcQ - 21 Lis 2021

Podsumowując:
  • Wyłączono możliwość zliczania postów oraz założonych wątków w dziale: Reklamy innych sieci. (dzięki temu turyści zakładający konta tylko dla reklam pozostaną niewliczani w statystyki) - Automat
  • Założono ograniczenia dla użytkowników odnośnie zakładania tematów w tym dziale: 1 temat na tydzień. (1 użytkownik = 1 temat ma to zapobiec masowemu zakładaniu tematów/reklamy przez jednego użytkownika) - Automat
  • Włączono możliwość zakładania tematów tylko i wyłącznie za pośrednictwem Forum Creatora. Każdy kto chce opublikować reklamę swojej sieci, musi pierw wypełnić wymagane pola. (Dzięki temu każda reklama będzie wyglądać identycznie co da nam względny porządek) - Automat
  • Istnieje możliwość dodania słowa/hasła do czarnej listy i owe słowo będzie zamieniane np: cs-headshot.pl jest zamieniane na demolka.net. Każdy kto będzie dodawał reklamę z nazwą cs-headshot.pl w rezultacie będzie mu zamieniało na demolka.net - Automat
  • Opcja szybkiej moderacji -> Scalanie wątków. Moderator może zaznaczyć tematy które mają połączyć się w jeden. Prosta szybka opcja, niestety nie Automat, ale jako moderator nie widzę lepszej pracy dla swojej grupy ,która między innymi właśnie dla takich spraw została utworzona. 
Jak widzimy mamy 4 automaty i 1 pracę ręczną. Pozostaje niejasna kwestia jednego z automatów, a dokładniej Czarna Lista, w której nie do końca wiadomo co robić z sieciami, które nie mają możliwości umieszczania na nich reklam, oraz te, które notorycznie reklamują się u nas.

Osobiście jestem za tym, aby każdy mógł reklamować swoją sieć, ile tylko chce (tj. jeden użytkownik = jednej reklamie na tydzień). Jeśli mamy mieć masową rejestrację ludzi tylko po to by zakładali tematy z reklamami, to możemy to wykorzystać do Masowej Korespondencji w przyszłości, by reklamować Eventy/Konkursy etc. Opcje moderatorskie oraz sama funkcja moderatora ma służyć temu, by na całym forum panował porządek, więc proszę się nie martwić o bałagan.

Nic więcej nie da się usprawnić w tym dziale niż to co napisałem wyżej. Proszę o wypowiedzenie się Kostek w tym temacie i wytyczenie konkretów.


RE: Reklamy na innych forach. - Kostek - 21 Lis 2021

Wszystko co przedstawił Jacek w podsumowaniu powyżej jak najbardziej mi odpowiada. 

Reklama, która zostanie opublikowana, po tygodniu zostanie zamknięta. Jeżeli w ciągu tygodnia reklama danej sieci się powtórzy, zostanie scalona w jeden wątek.
Potem, jeśli po tygodniu i zamknięciu danego wątku ktoś opublikuje ponownie temat z daną siecią, zostaje ona niescalona.
Czyli podsumowując, dana sieć może się reklamować co 7 dni bez scalania wątków. Jeżeli będzie reklamować się częściej, to wątki zostaną scalone.
Tym będą zajmować się Moderatorzy.

Czarna lista.
Do czarnej listy trafiać będą sieci, które nie mają u siebie działu przeznaczonego do reklamy naszej sieci. Temat z czarną listą powstanie w dziale administracyjnym i będzie na bieżąco aktualizowany. Informacja, które SIECI trafiły do czarnej listy, będą przedstawione w „zasadach” w danej kategorii nad tematami.
Wszystkie wątki od sieci z czarnej listy będą trwale USUWANE.

Wydaje mi się, że to jak opisałem to wyżej jest w porządku. Co sądzicie? Jakieś wątpliwości?


RE: Reklamy na innych forach. - jcQ - 21 Lis 2021

Niestety Form Creator muszę wyłączyć, bo gryzie się z Czarną lista. Blokowana nazwa sieci po prostu przechodzi przez creator i użytkownik mimo blokady ma możliwość założenia tematu. Więc pozostaje nam:
  1. Auto zamknięcie po 7 dniach od publikacji reklamy.
  2. Jedna reklama na jednego użytkownika
  3. Ręczne scalanie zamkniętych reklam w jeden temat.
  4. Czarna lista z blokadą słów, a wygląda to tak, jak ktoś chce założyć temat z blokowaną nazwą:
Przykro nam lecz Twoja reklama nie może zostać umieszczona na naszym forum. Reklamowana przez Ciebie sieć znajduje się na naszej czarnej liście. (Czarna lista)


Możliwe przyczyny trafienia na czarną listę:
        
  1. Sieć przez Ciebie reklamowana, nie udostępnia możliwości reklamy innym.
  2.     
  3. SPAM reklam przez użytkowników z sieci którą chcesz zareklamować.

Upewnij się czy sieć którą chcesz reklamować ma udostępnioną możliwość reklamy innych sieci oraz sprawdź inny powód zablokowania w Czarna lista.
    Przy nazwie Twojej sieci będzie widniał powód trafienia na czarną listę.




Wróć z powrotem do działu

Teraz czekamy na temat czarnej listy by zalinkować go i ewentualne zasady, jak na nią nie trafić.


RE: Reklamy na innych forach. - HWAST - 21 Lis 2021

(21 Lis 2021, 23:05)jcQ napisał(a): Niestety Form Creator muszę wyłączyć, bo gryzie się z Czarną lista. Blokowana nazwa sieci po prostu przechodzi przez creator i użytkownik mimo blokady ma możliwość założenia tematu. Więc pozostaje nam:
  1. Auto zamknięcie po 7 dniach od publikacji reklamy.
  2. Jedna reklama na jednego użytkownika
  3. Ręczne scalanie zamkniętych reklam w jeden temat.
  4. Czarna lista z blokadą słów, a wygląda to tak, jak ktoś chce założyć temat z blokowaną nazwą:
Przykro nam lecz Twoja reklama nie może zostać umieszczona na naszym forum. Reklamowana przez Ciebie sieć znajduje się na naszej czarnej liście. (Czarna lista)


Możliwe przyczyny trafienia na czarną listę:
        
  1. Sieć przez Ciebie reklamowana, nie udostępnia możliwości reklamy innym.
  2.     
  3. SPAM reklam przez użytkowników z sieci którą chcesz zareklamować.

Upewnij się czy sieć którą chcesz reklamować ma udostępnioną możliwość reklamy innych sieci oraz sprawdź inny powód zablokowania w Czarna lista.
    Przy nazwie Twojej sieci będzie widniał powód trafienia na czarną listę.




Wróć z powrotem do działu
Dla mnie bomba, te wyjasnienia jest super i ze wogole jest Smile


RE: Reklamy na innych forach. - Axem15 - 22 Lis 2021

A ja tak myślałem sobie ale nie mogłem wcześniej napisać by zlikwidować dział z reklamami i dodać na główna stronę pole scrollowane na banery sieci za opłatą miesięczną, co będzie rekompensata dla nas, że nie każde forum ma miejsce na reklamę dla nas a środki z reklam będą mogły być wykorzystane na nasze potrzeby. Sponsorzy będą mieli miejsce oczywiście bezpłatne na reklamę jeżeli tacy się by znaleźli w przyszłości.

Kiedyś takie rozwiązania były na forach i to nie był głupi pomysł ale to tylko taka moja mala propozycja.


RE: Reklamy na innych forach. - jcQ - 22 Lis 2021

Pomysł dobry, ale w przypadku gdy na forum jest przepływ unikalnych odwiedzin +/- 1000 i to zainteresowanych samą tematyką CS. Tak jak miało to miejsce na amxx.pl. W innym wypadku, nikt nie chciałby płacić za reklamę schowaną w czyjejś piwnicy.


RE: Reklamy na innych forach. - Axem15 - 22 Lis 2021

Dlatego jcQ byśmy mieli przewagę nad innymi forami bo miejsce na reklamę było by, a my mogli byśmy robić reklamę na innych forach co mają możliwość i było by fair to play bo nie blokowali byśmy niczego jedynie ograniczyli trochę dostęp, lecz jeżeli jakaś sieć by chciała reklamę u nas no to muszą wykupić, bądź możliwość zrobienia 1 miesiąca razowego za jaką konkretną ilość reklam naszej sieci.


RE: Reklamy na innych forach. - jcQ - 22 Lis 2021

Zwróć uwagę, że 99% reklam jest w formie tematów napisanych za pośrednictwem zwykłych użytkowników. Jeśli wyłączyli byśmy dział z reklamami, to myślę, że zostało by to odebrane przez inne fora jako brak możliwości reklamy i tak samo zostalibyśmy przez nich zablokowani. Do Twojego pomysłu jest potrzebny angaż ludzi z portfelem. Zapewne zwykły użytkownik bierze udział w jakimś konkursie na reklamy i dlatego wygląda to jak wygląda.


RE: Reklamy na innych forach. - Axem15 - 22 Lis 2021

No tak dlatego przez to ciężko uniknąć spamów i ciężko z rozwiazniami tych problemów jest bo na niektórych sieciach dalej za admina np. robią by reklamowali im forum ale tak jak wspomniane wyżej oni nie mają miejsca na reklamę innej sieci.


RE: Reklamy na innych forach. - jcQ - 22 Lis 2021

Więc sam widzisz, że dział reklam musi u nas być, chociażby dla zasięgu naszych reklam. Zbyt ryzykowne by wyrzucać ten dział i tym samym tracić możliwość reklamowania się u innych, a na pewno nasze były by usuwane/blokowane z takimi krokami.

Osobiście na pewno wziął bym pod uwagę Twoją propozycję odpłatnej reklamy, ale za jakiś czas, aż będzie tu znowu hucznie.